«Безліч моїх проектів <…> трохи випереджають час і реальні умови для їх успішності й будуть реалізовані у майбутньому»

DT&C: Чому, з Вашого погляду, тема етики є актуальною для сучасного бізнесу?

Час для дискурсу на тему бізнес-етики, проблем її впровадженя в практику, безумовно настав. Існуючі практики «дикої стадії капіталізму», в якій всі методи для досягнення найвищої прибутковості вважалися нормою більше не задовольняють критичну масу підприємців і стають на заваді їх подальшому розвитку. Все більше голосів ведучих підприємців закликають до створення нових стандартів, нової етики більш цивілізованої взаємодії, яка не лише підтримуватиме розвиток конкурентного поля й буде прийнятною для всіх, але й сприятиме підвищенню рівня взаємної довіри та зменьшенню ризиків.

Вивчення напрацьованих і вже усталених практик запровадження та підтримки сучасних етичних стандартів всередині компаній – світових лідерів є також, на мою думку, вкрай корисним для українських бізнес-лідерів, які на сьгодні шукають нових управлінських моделей підвищення продуктивностісвого бізнесу. Стандартизована бізнес-етика як інструмент управління кадрами знижує ризики помилок та зловживань, спрощує прийняття рішень. Українські компанії потребують доступу до знань і досвіду в цьому полі, але він часто є недоступним через мовні та кутльтурні бар’єри. Курс, який я пропоную, відкриває такі можливості.

DT&CЧому Ви обрали професію консультанта та бізнес-експерта? Що Вас захоплює у цій діяльності?

Я би сказав, що обидві професії скоріше обрали мене. Я люблю спілкуватися з людьми, мене захоплює процес обміну досвідом та знаннями. Консультуючи клієнтів та намагаючись їм допомогти у вирішенні їх проблем, я сам постійно набуваю нового досвіду для себе, і цей процес приносить мені велике задоволення.

DT&CЯкими із своїх досягнень – як професіональних, так і особистих – ви пишаєтесь найбільше?

Я найбільше пишаюся тим, що я є батьком трьох абсолютно чарівних та непересічних особистостей – моїх синів та доньки. Всі мої професійні досягнення за моєю власною ціннісною шкалою є неспівмірно менш значущими. Я не вважаю себе найкращим у світі батьком, але мені здається, що загалом мій вплив на їх дорослішання виявляється позитивним і допомагає їм краще зрозуміти цей світ та вміти в ньому стверджуватися. Професійні досягнення оцінити складніше, оскільки від початку моєї професійної кар‘єри я займався, здебільшого, стратегічним консалтингом. Безліч малих та більших професійних проектів, які я втілив, я вважаю за задумкою майже геніальними. Тим не менше, досить велика частина з них ніколи не була реалізованою тими людьми та організаціями, для яких я їх робив. Напевно, вони просто трохи випереджають час і реальні умови для їх успішності й будуть реалізовані у майбутньому.

DT&CЧим для Вас є співробітництво з DT&C?

Співробітництво із DT&C є для мене щасливою можливістю вдосконалюватися як професійному тренеру й мати дуже приємних та щирих колег, які допомагають мені у цьому зростанні та люблять і по справжньому вміють об‘єднувати людей та їх інтереси. Надзвичайно приємно працювати у команді енергійних та позитивних людей, я отримую від цього надзвичайне задоволення.

DT&CТема, яка Вас захоплює найбільше?

Мене захоплює феномен людської поведінки, я дуже люблю спостерігати за тим, як люди поводяться в соціумі. Я дуже люблю занурюватися у нові культурні середовища та вивчати людські звички та історії різних народів і культур. Мені приносить велике задоволення спілкування з різними людьми. Я шалено люблю чути музику нових для мене мов та вивчати ними слова і вирази. Я люблю слухати людські історії, вбираючи їх досвід та намагаючись зрозуміти глибинні причини їх дій. Оскільки я багато подорожую та встановлюю нові контакти, мені часто випадає спілкуватися із дуже незрозумілими і чужими мені поглядами на життя, але мені завжди цікаво спробувати зрозуміти їх точку зору.

DT&CВаша улюблена метафора, висловлювання або цитата?

Мені дуже подобається висловлювання англійського письменника Олдоса Хекслі, який колись сказав, що щастя не досягається свідомим прагненням до щастя як такого, але воно, як правило, є побічним продуктом інших видів діяльності. Це, як на мене, дуже точне визначення, тому я намагаюся робити тільки те, що приносить мені справжнє задоволення. З іншого боку, я знаю, що успіх та пов‘язані з ним нагороди у вигляді матеріального статку та незалежності супроводжує людей, які не тільки знаходять собі зайняття, що приносять їм задоволення, але й вміють зосередитися на них і робити, відточуючи свої вміння та перетворюючи їх у бізнес-процес. Дуже часто, всупереч несприятливим обставинам і спокусам. Не пам‘ятаю хто з відомих людей сказав, що будь-яка людина, яка витрачає на будь-яку справу понад 10 тис. годин досягає майстерності, яка дозволяє монетаризувати своє вміння . Так от, я переконаний, що поєднання улюбленої справи та мінімум 10 тис. годин робить людину справжнім майстром своєї справи, лідером, що веде за собою інших.

DT&C: Трошки про себе

Ваші особливості:
Комунікатор. Небайдужа людина. Соціальна відповідальність для мене не порожнє слово. Процес для мене є не менш важливим, ніж результат.

Життєві цілі:
Я хотів би заробити багато грошей та мати можливість приділяти багато часу подорожуванню незвіданими світами. Ще я хотів би зробити так, аби в усьому світі запанував мир та процвітання. Або хоча би світ після мене став трохи кращім, ніж він був до того, як я в нього прийшов.

Захоплення, хоббі:
Я не збираю марки чи щось іще. Я люблю рух та фізичні навантаження, але не до такої міри, щоби віддавати час якому-небудь спорту регулярно. Багато пересувався велосипедом до того часу, як його в мене вкрали. Я досі сумую за ним, я його любив як друга. Я люблю горні лижі, але, мабуть, не до тої міри, щоби виїжджати кататися більше, ніж один раз на пару років. Я люблю подорожувати машиною і подорожував багато і далеко, наприклад, я сам проїхав від східного до західного узбережжя Сполучених Штатів. Підводячи підсумок, сказав би, що моє хобі, напевно у колекціонуванні досвідів. Але не скажу, бо це би було запозиченням гасла живого журналу одного з моїх друзів.

Улюблені музичні стилі:
Найбільше я люблю старий рок, мій внутрішній тюнер завжди налаштований на рокову хвилю. Але не метал, а класичних рокерів. Мені розповідали, що мій тато був у 60-х неформалом і «стилягою». Я його, нажаль, саме в цьому амплуа не пам’ятаю, але Elvis Presley, The Mamas & the Papas, Beatles, The Kinks, Animals та Rolling Stones із шипучих саморобних платівок були фоном моїх дитячих ранкових зарядок, ігрищ і моїми колисковими. Сьогодні я із задоволенням слухаю старий брітпоп від Oasis та альтернативний індастріал від Garbage. Люблю Nirvana та Red Hot Chili Peppers. Поважаю Lenny Kravitz. Я також із задоволенням слухаю Інді-рок та World Music, з яких найкращою вважаю групу Beirut.